WordPress Eklentileri

WordPress Nedir?

30/01/2018

WordPress Nedir?

Bugüne kadar web sitesi nasıl yapılır diye inceleme yaptıysanız kuvvetle muhtemel WordPress içerik idare sistemiyle karşılaşmışsınızdır ve bunun internette işleri kolaylaştıran bir platform olduğunu biliyorsunuzdur. Peki nedir bu.


Bugüne kadar web sitesi nasıl yapılır diye inceleme yaptıysanız kuvvetle muhtemel WordPress içerik idare sistemiyle karşılaşmışsınızdır ve bunun internette işleri kolaylaştıran bir platform olduğunu biliyorsunuzdur. Peki nedir bu WordPress? Nasıl kullanılır?

Aşağıda WordPress’le alakalı esas bilgiler ve bu platformu dünyanın en popüler web sitesi oluşturma aracı haline getiren özelliklerinin neler bulunduğu yer almakta.

 

WordPress Nedir?

WordPress dünyanın en kolay ve en popüler içerik idare sistemlerinden biridir. Daha kolay bir dille anlatım etmek gerekirse, siz içeriği sunarsınız, platform da bütün kod yazma ve düzenleme işlerini sizin yerinize yapar. şayet web sitenizi hazırlamak için harekete geçme evresinde doğru aracı arıyorsanız, bu seçeneği kesinlikle değerlendirmeniz gerekir.

WordPress aleni kaynak bir web sitesi oluşturma projesidir. Başka Bir Deyişle platformu daha iyi ve faydalı duruma getirmek için dünyanın her yerinden yüzlerce gönüllü geliştirici her gün sayısız katkıda bulunmaktadır. Bu tıpkı vakitte platformun bir lisans ücreti ödenmesine gerek kalmadan kullanılabileceği anlamına da gelmektedir.

WordPress Uyumlu hosting paketi içerikleriniz üzerinde tam anlamıyla denetim edebilmenizi sağlar. Ayrıca hususi temaları, eklentileri kullanabilir ve siteniz reklamsız olur.

 

Başlangıç Aşaması

Bu içerik idare sistemini kullanmanın en mühim faydalarından biri platformun esnekliğidir. WordPress’i portfolyonuz için de kullanabilirsiniz Fortune 500 içerisindeki şirketiniz için de. Kendisi işte bu kadar esnek bir içerik idare sistemidir! Bu esnekliğin sırrı da seçebileceğiniz temaların çokluğunda saklıdır. Temalar sitenize arzu ettiğiniz görünüşü ve hissiyatı kazandırabileceğiniz ücretsiz şablonlardır ve aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce tema bulunmaktadır.

Bu Platform tıpkı vakitte fazla da kullanıcı dostudur. Sitenizde bir değişiklik yapmanızı bir hayli kolaylaştırır. Bu değişiklikleri saniyeler bünyesinde yapmanızı sağlayacak özelliklere sahip olduğundan, artık bu tarz işlemler için webmasterlara bağımlı olmanıza da gerek kalmaz. Ayrıca HTML öğrenmenize de gerek bulunmaz zira içerik idare sisteminiz bunu sizin yerinize yapar.

WordPress hosting ile normal şartlar altında aylar, hatta belki de yıllar bünyesinde zar güç ustalaşabileceğiniz HTML’e muhtaç olmadan, web sitenizi kolayca ve süratli bir biçimde hazırlayabilirsiniz.

Ücretsiz Temanızı seçtikten sonra dizi sitenizde arzu ettiğiniz düzenlemeleri yapabilmenizi hizmet veren binlerce eklenti arasından seçim yapmaya gelir. Eklentiler sitenize ilave işlevler ekleyebileceğiniz yazılım parçalarıdır. En popüler eklentilerden bazıları Aksimet, BackWPup ve All in One SEO’dur. Aksimet sitenize gelen yorumlar arasından spam olanları bulur eler. BackWPup sitenizde yoğun yoğun yedekleme yapar ve böylece beklenmedik bir vaziyet yaşanması şeklinde değerli içeriklerinizi kaybetmenizi önler. All in One SEO ise blog gönderilerinizi veya web sitesi içeriğinizi arama motorları için optimize eder. WordPress’te kullanabileceğiniz binlerce verimli eklenti bulunmaktadır. Hangi eklentinin siteniz için en verimli nitelikleri sunacağını araştırıp bulmak ise size kalmış.

WordPress Aleni kaynak bulunduğu için platformda her gün yeni gelişmeler ve iyileştirmeler olur. Daimi yenilenen ve gelişen bu sistem kendini bu platformu kendi web sitesini yapmak isteyen insanlar için en iyi tercih haline getirmeye adamış kişilerden oluşan bir camia yönünden oluşturulmuştur.

 


Türk Grafik Tasarım Tarihine Önemli Ölçüde Işık Tutacak Ps Grafik, Photoshop Çalışmalarımızı Sizlerin Beğenisine Sunuyoruz. Aslında "Türkiyedeki Grafik Tasarım Geçmişinide Araştırıp Onu Kısa Bir Yazıya Döküp Bizde Türk Grafik Tasarım Çalışmalarını Bir Adım Daha İleriye Götürmek İçin Yola Çıktık,Sizlerden Gelecek istekler Doğrultusunda Çalışmalarımızı Dahada Şekillendirerek İleriye Taşımayı Kendimize İlke Edindik''Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish