Ul - UX

Ux Tasarımcısı Olmak İçin Tam 6 İpucu

31/01/2018

Ux Tasarımcısı Olmak İçin Tam 6 İpucu

1. Portföyünüzü Mükemmellaştırın

UX pozisyonuna başvururken kuvvetli bir portföy, bir adayın şansını artırabilir veya kırabilir. Yöneticileri işe almak için mühim bir unsur, portföyünüzün deneyiminizi, en iyi işinizi ve benzersiz tasarım stilinizi vurguladığından emin olun. İster saha içinde çalışmaya başlamış olun, uzman bir UX uzmanı olun, potansiyel müşterileri veya işverenlerini, çalışmalarınızın kalitesini sağlam, profesyonel bir portföy veya web sitesi ile göstermek fazla önemlidir.

2. Tasarım Deneyiminden Kaldıraç Edin

UX Tasarımcılarını işe alırken, önceki tasarım deneyimi, işe alım yöneticilerinin dikkate aldığı en mühim kriterler arasındadır. Yeni mezunlar veya sahaya yeni olanlar için deneyimlerinizi tasarım çizgilerinizi göstermek için kullanın. Tasarım derecenize veya profesyonel amel tecrübenize sahip değilseniz, bölgenizdeki bir mahalli kolejdeki veya okuldaki sınıflara veya atölyelere katılmayı düşünün. Tasarım taktik ve stratejilerinin içeriğini ve çıkışını öğrenin ve projelerinizi oluştururken kendi stilinizi geliştirin. Her şeyden önce: yeteneklerinizi cilalamak için uygulama, uygulama, uygulama.

3. Kişilerarası Becerilerinizi Geliştirin

Portföyünüz ve deneyiminiz size bir röportaj verebilir, ancak işe alım yöneticinizi nasıl değerlendirebilir ve yeni pozisyonunuzu nasıl kilitleyebilirsiniz? Çalışma tarzınız esastır. Gerçekte fena kişilerarası becerilere sahip olmak, bir adayı, zayıf bir portföyden veya 4 senelik bir dereceye sahip olmayanlardan diskalifiye etme olasılığı yüksektir. Sosyal ve iletişim becerilerinin ötesinde UX tasarımcısı olarak kuvvetli bir tesir yaratmak için röportajınızdaki ekip oluşturma ve işbirliği becerilerini vurgulamak da önemlidir.

4. Empati Yapmayı Öğrenin

Empati edebilmek bugün UX tasarımcılarının en önemli şartlarından biridir. Kullanıcıları ve müşterileri değil aynı zamanda iş yerindeki diğer tasarımcıları ve meslektaşlarını daha iyi anlamak için başkalarının nasıl düşündüklerini ve nasıl hissettiğini anlamak, daha iyi kullanıcı deneyimlerinin oluşturulmasını sağlayacaktır. Müşterilerinizin kullandığı platformları, hizmetleri ve yazılımları kullanarak elden bir yaklaşım alın – bu, kullanıcılarınızın yaşadığı olumlu özelliklere ve zorluklara doğrudan bir bakış getirecektir. Bu, ilerlemiş deneyimleri ilerletmenizi sağlayacaktır. Bir meslektaşınızla birlikte çalışırken bakış açılarını anlamak, çalışma tarzı, ofisteki beklentiler ve genel hedefler konusunda netlik sağlayacaktır. Empati becerilerinizi sağlamlaştırmaya yardımcı olması için sorular sorun ve yalnızca ortamınızı gözlemleyin.tasarım düşünce

5. Araçlarınızı Bilin.

Yöneticileri arayan 1 numaralı beceri, UX araçlarının bilgisidir ve Adobe yazılımları, yöneticilerin, UX tasarımcılarının nasıl kullanılacağını bilmeleri gereken önemli ürünlerin listesini üstlenir. Adobe’nin ücretsiz Creative Cloud öğreticileriyle Adobe XD gibi araçlarla UX becerilerinizi güçlendirin .

6. Ve Endüstri

Uzun ömürlü ve kararlı bir kariyer için UX endüstrisine dalmak gerekiyor. Ev eğilimlerini ve en iyi uygulamalarını takip etmek ve yalnızca kendi projelerinize ilham vermek için üst tasarımcılara ödevinizi yapın. Endüstride gelecek olanın bilinmesi ve yenilikçi teknolojilerin üstünde kalmak da UX kariyerinizi sağlamlaştırmanın anahtarı olacaktır. Artan gerçeklikten yapay zekaya, giyinebilirliğe kadar, gelişmekte olan teknoloji, yeni UX tasarım platformları ve projeleri oluştururken göz önüne almanız gereken önem taşımaktadır. Bu eğilimleri araştırmak ve UX becerilerinizde nasıl uygulanabildiklerini araştırmak, sizi adayların denizinden ayırıp yenilikçi düşüncenizi sergileyebilir.Türk Grafik Tasarım Tarihine Önemli Ölçüde Işık Tutacak Ps Grafik, Photoshop Çalışmalarımızı Sizlerin Beğenisine Sunuyoruz. Aslında "Türkiyedeki Grafik Tasarım Geçmişinide Araştırıp Onu Kısa Bir Yazıya Döküp Bizde Türk Grafik Tasarım Çalışmalarını Bir Adım Daha İleriye Götürmek İçin Yola Çıktık,Sizlerden Gelecek istekler Doğrultusunda Çalışmalarımızı Dahada Şekillendirerek İleriye Taşımayı Kendimize İlke Edindik''


Öncekli Yazı

WordPress Nedir?

Sonraki Yazı

Pashmina WordPress Teması


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish