Font

Font Nedir?

01/03/2018

Font Nedir?

Font Nedir?
Web siteleri için yapılan tasarımlarda kullanılan yazı tiplerine verilen isimdir. Font sayesinde tasarımların ilgi çekiciliği artar. Bu nedenle font, bir web sitesi ayrıcalıklı bir öneme sahiptir. Font, günümüzde en çok kullanılan unsurlar arasında yer aldığı için yazı gibi işlemlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle tasarımı yapılacak olan bir web sitesi için font, her şeyden önce gelmektedir. Çünkü yazı kalitesi ve ayarlaması bir sitede ne kadar titiz bir şekilde yapılmışsa sitenin kullanıcı çekmesi ve kullanıcıların aradıklarını bulması o kadar kolay hale gelmektedir.
Font Neden Önemlidir?
Font, bir web sitesi için önemli boyut taşımaktadır. Çünkü web sitelerine kullanıcıya daha fazla hizmet etmek ve kullanıcıların ilgi çekici yazıları okumaları için font ayarlaması yapılır. Bu nedenle font ayarlaması yani yazı tipi boyutunun tasarıma uygun olmaması, o sitenin popülerliğini korumasına yardımcı olmaz. Yazı tipi ne kadar özenerek ayarlanmış ve diğer resim gibi görsellere uygun bir şekilde yazılmışsa, site o kadar çok kullanıcı sayısına sahip olur ve göze hitap eden siteler arasında yer alır.

Font Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Bir web sitesi için yapılan tasarımda yazı tipi konusunda özellikle dikkat edilmelidir. Çünkü yazı tipi iyi bir şekilde ayarlanmamış ve göze hitap etmiyorsa o site kullanışlılığını yitirebilir. Bir tasarımda font konusunda dikkat edilmesi gereken konular arasında

  Tasarıma uygun bir şekilde yazı tipi kullanmak
  Hangi yazı tipini hangi resme kullanılacağına karar vermek
  Yazı tipi boyutunu yapılacak olan tasarıma göre ayarlamak
  Göze hitap eden yazı tipini kullanmak

gibi konular yer almaktadır. Bu konulara dikkat edildiği sürece harika bir font kullanmış ve tasarımınızın değerini artırmış olursunuz.

Font Desteği
Her türlü web sitesi için en ideal yazı tiplerini kullanmaktayız. Firma olarak sizlere font konusunda yardımcı olarak sitenizin tasarımını harika bir şekilde yapıyoruz. Font ayarlamasını uzman ekiplerle yaptığımız için hazırladığımız tasarımda kullandığımız fontlar ayrı bir özelliğe sahip olmaktadır. Bu nedenle tasarım için kullanılması gereken fontlar için bizden yardım alabilirsiniz.


Türk Grafik Tasarım Tarihine Önemli Ölçüde Işık Tutacak Ps Grafik, Photoshop Çalışmalarımızı Sizlerin Beğenisine Sunuyoruz. Aslında "Türkiyedeki Grafik Tasarım Geçmişinide Araştırıp Onu Kısa Bir Yazıya Döküp Bizde Türk Grafik Tasarım Çalışmalarını Bir Adım Daha İleriye Götürmek İçin Yola Çıktık,Sizlerden Gelecek istekler Doğrultusunda Çalışmalarımızı Dahada Şekillendirerek İleriye Taşımayı Kendimize İlke Edindik''


Öncekli Yazı

Genel Mobil Mockup 10 Renk

Sonraki Yazı

icon nedir?


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish